Sergi Çalışmalarımız


Çizgilerle 40 Hadis Sergisi açılışı yapıldı

Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü, Bilim Kültür ve Sanat Derneği’nin ortak çalışması olan “Çizgilerle 40 Hadis” Sergisinin açılışı İzmit Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Lisesi’nde yapıldı.

Açılışını Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintımar, Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Nedim Aslan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhterem Aktaş, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ferhat Dilek, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Başiskele Belediye Başkan Yardımcısı Veysel Alçiçek, M.Akif Ersoy Anadolu Lisesi Müdürü Fatih Şenocak, Bilim Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Recep Özcan’ın yaptığı sergiye, okul müdürleri, öğrenciler, izciler ve veliler de katıldı.

Türkiye genelinde Son Peygamber Platformu tarafından hazırlanan ve Milli Eğitim Bakanlığınca desteklenen proje kapsamında; usta sanatçı Hasan Aycın tarafından karikatürize edilen eserlerin okullarda, yurtlarda ve halka açık diğer alanlarda sergilenerek Son Peygamber Hz. Muhammed’in tanıtılması ve öğretilerinin kolay bir şekilde yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Bilim Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Recep Özcan, “Bizim için en güzel örnek olan Peygamberimizin mesajlarını böyle güzel bir proje ile topluma sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Çizgilerle Kırk Hadis Sergimizi Nisan ayına kadar öncelikle okullar olmak üzere tüm Kocaeli halkının ziyaretine sunmayı hedefliyoruz. Açılışımıza katılan dostlarımıza teşekkür ederiz” açıklamasında bulundu.

Sergi ile beraber bu yıl dördüncüsü düzenlenen Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarının tanıtım standı da açılarak ziyaretçilere ve okul öğrencilerine yarışma hakkında bilgi verildi.

http://www.ozgurkocaeli.com.tr/kultur-sanat/cizgilerle-40-hadis-sergisi-acilisi-yapildi-h291269.html