10. Ufka Yolculuk kayıt tarihi yoğun ilgi üzerine uzatıldı

10. Ufka Yolculuk kayıt tarihi yoğun ilgi üzerine uzatıldı

 

800 binin üzerinde yarışmacının kayıt olduğu 10. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması’nın 17-18 Nisan 2022 tarihinde yapılması planlanan son kayıt ve 1. aşama online sınav tarihlerinde değişikliğe gidildi.

Son Kayıt Tarihi 24 Nisan 2022 

Yeni sınav takvimine göre 1. Aşama online sınav halen kayıtların yoğun bir şekilde devam etmesi nedeniyle 24-25 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek. Yarışmacılar sabah 08:00 ile 20:00 saatleri arasında sınava online olarak katılabilecek. Buna bağlı olarak kayıtlar da 24 Nisan 2022 pazar sabah 07.59’da son bulacak.

Daha iyi hazırlanmak isteyenler için erteleme kararı

Ufka Yolculuk ekibi tarafından yapılan açıklamada, “Kayıtlar her gün artarak devam ediyor. Sosyal medya hesaplarımız ve iletişim kanallarımızdan ayrıca yarışmamızı destekleyen STK’lardan son kayıt tarihinin dolayısıyla 1. Aşama sınav tarihinin ileri bir vakte ertelenmesi konusunda çok yoğun talepler gelmeye başladı. Hem sınava daha iyi hazırlanmak isteyen yarışmacılarımız hem de henüz haberdar olmayanlara ulaşabilmek isteyen gönüllülerimize kulak vererek erteleme kararı aldık. Kayıtları 24 Nisan sabahı sona erecek olan yarışmanın 24-25 Nisan tarihlerinde yapılacak 1.aşama sınavında, kitapları okuyup hazırlanan yarışmacılarımızla buluşmayı onların başarılarını, gayretlerini görmeyi heyecanla bekliyoruz.” denildi.

Toplam değeri 1 milyonu bulan ödüller yarışmacıları bekliyor

Bu yıl eklenen yetişkin kategorisi ile 4 kategoride 7’den 77’ye herkesin katılabileceği, “Sağlıklı Düşünmek” temasıyla gerçekleştirilecek yarışmada toplam değeri 1 milyonu bulan ödüller yarışmacıları bekliyor. Kaydolmak ve detaylı bilgi almak isteyenler için ayrıntılar ufkayolculuk.com sayfasında yer alıyor.

Kaynak: https://akra.media/Haber/HaberDetay/102590/10-ufka-yolculuk-kayit-tarihi-yogun-ilgi-uzerine-uzatildi