Zinde

Zinde Üniversite Kulüpleri Platformu yılın ’en’lerini seçti

Bünyesinde 29 üniversiteden 42 üniversite öğrenci kulübüne üye 7 bin 500’ün üzerinde öğrenciyi bulunan Zinde Üniversite Kulüpleri Platformunun, 27 Mayıs 2014 tarihinde başlattığı “Yılın EN’lerini Seçiyoruz” yarışması sonuçlandı. Yarışmaya 20 üniversite kulüp ve topluluğu başvuru yaptı.   Değerlendirme yapılırken ‘En çevreci olarak seçilecek kulüpte, çevre duyarlılığı konusunda çalışmalar yapıp yapmadığı, yapmış ise içerikleri detaylı olarak değerlendirmeye tabii tutuldu.

‘En üretken olarak seçilecek kulüpte, 2013-2014 eğitim öğretim yılında üniversite içinde ve dışında yapmış olduğu tüm etkinliklerini inceleyip diğer başvuran kulüplerin etkinlikleri ile karşılaştırıldı. En üretken olacak kulübün daha önce yapılmamış tarzda kapsamlı ve faydalı etkinlikleri olup olmadığı da değerlendirmeye tabii tutuldu.

‘En aktif olarak seçilecek kulüpte ise güz ve bahar dönemleri süresince tüm etkinlikleri değerlendirildi. Yıl içerisinde yapmış oldukları program tarih aralıkları ve diğer kulüplere nazaran daha fazla etkinlik sayısına ulaşıp ulaşmamaları değerlendirildi.

Platform yöneticilerinin titiz çalışma ve değerlendirme toplantıları sonucunda, heyecanla beklenen ’en çevreci’, ’en üretken’ ve ’en aktif’ kulüp veya topluluğu aşağıdaki isimlerden oluştu.

En Çevreci: Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Keşşaf İzcilik Topluluğu

Ağrı ÇEKÜD derneğiyle birlikte “Hayata Kök Salın” temalı fidan dikim etkinliği sonucunda Yazıcı Barajı çevresinde hatıra ormanı alanı oluşturan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Keşşaf İzcilik Topluluğu en çevreci kulüp oldu.

Derneğin sosyal medya sayfası için tıklayınız.

En Üretken: Karabük Üniversitesi Sosyal Sorumluluk ve Dayanışma Kulübü

Karabük Üniversitesi bünyesinde yapılan en kapsamlı program olan Sosyal Gelişim Zirvesi tertiplendı. 18 Nisan-21 Mayıs 2014 tarihleri arasında 8 farklı programı AKRA FM ana sponsorluğunda düzenlemiş olan Karabük Üniversitesi Sosyal Sorumluluk ve Dayanışma Kulübü, en üretken kulüp topluluk oldu.

Sosyal Gelişim Zirvesi hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

En Aktif: Şanlıurfa Harran Üniversitesi Kritik Analitik Düşünme (KAD) Kulübü

KAD ile ilgili konferanslar haricinde 2 farklı il gezisi, kitap okumaları, resim sergileri ve spor aktiviteleri ile iki dönem boyunca sürekli etkinlik ve faaliyet ile üyelerini neredeyse hiç boş bırakmayan Harran Üniversitesi Kritik Analitik Düşünme Kulübü, en aktif kulüp oldu.

Kulübün sosyal medya sayfası için tıklayınız.

Yarışma sonunda açıklama yapan Zinde Üniversite Kulüpler Platformu Başkanı Esad Çetin, “Başvuruda bulunan tüm kulüplerimizin etkinliklerinin hepsinin birbirinden kaliteli ve içerik olarak donanımlı olduğunu platform olarak belirtmek isteriz. Platformumuz bünyesinde bulunan ve yarışmamıza katılan tüm kulüplerimize teşekkür ediyor, gelecek dönemlerde başarılar diliyoruz” dedi.

AKRA FM