Zinde

Zinde Üniversite Gençliği, Çanakkale Teşkilat Kampını Tamamladı

Zinde Üniversite Gençliği tarafından Çanakkale Güzelyalı Deniz Kampı Tesislerinde düzenlenen Zinde Üniversite Teşkilat Kampı tamamlandı.

21 – 26 Ağustos 2014 tarihleri arasında düzenlenen kampa, Türkiye’nin pek çok şehrinden üniversite başkanları, meslek gruplarında görevliler, gençlik grup sorumluları, üniversite kulüp/topluluk başkanları ve ekiplerinden müteşekkil 126 üniversiteli zinde genç iştirak etti.

Alanında uzman konuşmacıların katıldığı kampta  seminerlerin yanı sıra, “ Alan Seminerleri “ bölümlerinde üniversite kulüp/topluluk başkanları ekipleriyle beraber Zinde Üniversite Kulüpleri Platformunun öncülüğünde toplantılar gerçekleştirildi. Bu toplantılarda geçmiş dönemlerde yapılan etkinlikler, gelecek dönemlerde yapılacak etkinler, faaliyet planları ve Platform ile iletişim sağlanması konuları görüşülerek kararlar alındı.

Aynı zamanda Zinde Üniversite Komisyonu Başkanı Salih Altundere, kampta bulunun üniversite başkanları, gençlik grupları sorumluları ve meslek gruplarında görevli gençlerle bir araya gelerek faaliyetlerde yöntem ve gelecek dönemlerde yapılacak faaliyetler konularını ele aldı.

Çanakkale Şehitliği ziyaret edildi, fatihalar okundu.

Zinde Üniversite Kulüpler Platformu Başkanı Esad Çetin, yeni kurulan platform hakkında bilgilere değinip amaçlarından, hedeflerinden ve platform işleyişinden bahsederek “Yılın Enleri 2014” yarışmasında seçilen 3 kulübün yöneticilerine plaketlerini takdim etti.

24 Ağustos Pazar günü İsmail Durak Ünlü, “Yolumuzun Esasları” konusunda  konferans gerçekleştirirken konferans sonrasında da gün boyu gençler ile sohbetine devam etti.

Kişisel gelişim uzmanı Sıtkı Aslanhan, 25 Ağustos Pazartesi günü gerçekleştirdiği konferansta, akademik gelişim ile sosyal gelişim arasındaki denge ve başarının sırları konusunda konuşma yaptı.

AKRA Fm Genel Müdürü Naim Güleç, 25 Ağustos Pazartesi akşamı gençler ile söyleşiye katıldı.

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Adem Öztürk, sosyal sorumluluk almanın önemi, faaliyetlerdeki hassasiyetlerden bahsedip ilk defa yapılan Teşkilat kampının her yıl yapılması gerektiğini belirtti. İller arasında iletişimin, böyle kamplar ile daha da sağlamlaştırılması gerektiğini söyleyerek çalışmalara hız kazandırılmasını gençlerden talep etti.

Kampta, spor antrenörü eşliğinde futbol, voleybol, bilek güreşi ve basketbol turnuvaları da tertip edildi.

26 Ağustos Salı akşamı  yapılan kamp kapanış programında kamp süresince ter döken organizasyon sorumlusu Esad Eldoğan ve organizasyon ekibine büyük alkışlar eşliğinde teşekkür edildi. Turnuvalarda birinci gelen sporcu ve takımlara ödülleri verilip vedalaşılmasıyla kamp sona erdi.