Yurt

Yurt çapında Ufka Yolculuk Yarışması ödül törenleri

Ufka Yolculuk Kültür yarışmasında sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından her ilde dereceye girenler de belli oldu. Birçok ilde çeşitli derneklerin ve sivil toplum kuruluşlarınıın destek verdiği sınavlarda il ödülleri özel programlarla kazananlara takdim ediliyor. Bu hafta yapılacak programlar ise şöyle…

Kırıkkale

Kale Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Son Peygamber Platformunun birlikte düzenlediği “Son Peygamberin (sav) Hayatı” konulu “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları 3” Kırıkkale ödülleri 29 Nisan 2015 Çarşamba günü saat 17:45te Kırıkkale İl Kültür Merkezinde törenle sahiplerini bulacak.
Kırıkkale genelinde 1200 kişinin kayıt yaptırdığı yarışma sonucunda ilk 10 sıralamada yer alan yarışmacılara çeşitli ödüller verilecek.

Zonguldak

Ahyar Değişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından Zonguldak’ta düzenlenecek ödül töreni 29 Nisan 2015 Çarşamba akşamı saat 20.00’de başlayacak. Programda ayrıca AKRA FM Genel Müdürü Naim Güleç, Değişimin ve Farkındalığın Frekansı AKRA başlıklı sunumuyla katılımcılara hitap edecek.

Bartın

Yarışmanın Bartın il ödülleri ise 30 Nisan 2015 Perşembe akşamı saat 20.30’da Bartın Halk Eğitim Merkezi Salonunda düzenlenecek törende takdim edilecek. Programda ayrıca AKRA FM Genel Müdürü Naim Güleç, Değişimin ve Farkındalığın Frekansı AKRA başlıklı sunumuyla katılımcılara hitap edecek.

Bilecik

Bilecikte Şeyh Edebali Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından gerçekleştirilen organizasyonun sunuculuğunu, AKRA FM program yapımcısı Ömer Faruk Tuna yapacak.Programda ayrıca Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr.Ahmet Hakkı Turabi ve ekibi Tasavvuf Musikisi Konseri verecek.

Programın finalinde ise Ufka Yolculuk Yarışması Bilecik il derecelerinin ödülleri takdim edilecek. Program, 11 Recep 1436 / 30 Nisan 2015 Perşembe saat 20.15de Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek.

Konya

Erdemli Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından Konya’da gerçekleştirilecek ödül gecesinde AKRA FM program yapımcısı Ömer Faruk Tuna naat-ı şerifler okuyacak. Ayrıca Asfa Temiz Kalpler Korosu ile Sami Savni Özer konseri geceye manevi bir çoşku katacak. Konya ödül gecesi 1 Mayıs 2015 Cuma günü saat 20.00’de Konya Mevlana Kültür Merkezinde yapılacak.

Büyük final ve ödül Gecesi 2 Mayıs’ta İstanbul’da

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ve Son Peygamber Platformunun birlikte gerçekleştirdiği “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları – 3” üst başlıklı “İdeal İnsan Son Peygamberin (sas) Hayatı” konulu bilgi yarışmasında dereceye girenler ödüllerine kavuşuyor.

İstanbul Sosyal Gelişim Derneği’nin organizesiyle 13 Receb 1436 – 2 Mayıs 2015 Cumartesi 18.30’da Haliç Kongre Merkezi’nde icra edilecek ödül töreninde hem Türkiye hem de İstanbul genelinde dereceye girenlere ödülleri takdim edilecek.

Konser, sinevizyon, sergi, kitap standları gibi farklı etkinliklerle zenginleştirilen İdeal İnsan (sas) temalı programda 18 umre ve 18 bin TL para ödülüyle birlikte muhtelif hediyeler de sahiplerine ulaştırılacak.

Tüm programlarla ilgili detaylı bilgiye ufkayolculuk.com adresinden ulaşılabilir.