Yurdun

Yurdun dört bir yanında Ufka Yolculuk Kültür Yarışması coşkusu!

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Son Peygamber Platformu ile birlikte düzenlediği “Son Peygamberin (sav) Hayatı” konulu “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları 3” ile değişim başladı. Genel katılımın 225 bini aştığı yarışma için birçok il ve ilçede rekor başvuru yapıldı. 

Bolu Gerede kabuğunu kırdı!
Toplamda 250 bine yaklaşan yarışma başvurusu olurken, 24 bin nüfuslu Bolu ilinin Gerede ilçesinden 900’ü aşkın yarışma başvurusu yapıldı. 3 bin 600 civarında ortaöğretim ve lise öğrencisi olan ilçede neredeyse her 4 öğrenciden 1’i yarışmaya katılabilecek. Bu sayınının ÖSYM’nin Gerede’de düzenlediği sınavlara katılım sayısı ve oranını da geçtiği tahmin ediliyor.

2 milyon 79 bin 225 nüfuslu Konya’da ise yaklaşık 23 bin kişinin yarışmaya başvurması dikkat çekti. 

Doğu illerinde büyük değişim!
Geçmiş yıllarda katılım oranın düşük olduğu gözlenen doğudaki illerde, bu yıl rekor artışlarla kayıtlar gerçekleşiyor. Bu illerin başında gelen Hakkari’de geçen yıla oranla % 250’ye yakın artış göze çarpıyor. Hakkari’yi % 150’ye yakın artış oranıyla Siirt, % 100’e yakın artışla Şırnak takip ediyor.

Kıyı illerden Ufka Yolculuk kervanına tam destek!
Geçen yıla göre % 400’e yakın artışın olduğu Muğla’yı, % 286 artış ile Edirne, % 142 artış ile Balıkesir, % artış 128 ile Artvin, % artış 122’lik artış ile Sakarya izliyor. Edirne’den Hakkari’ye kadar yarışma başvurularında gözlenen artış dikkatlerden kaçmıyor.

Çocukların Son Peygamber (sav) sevgisi!
Türkçe dilindeki yarışma kitabı “Kuran-ı Kerime Göre Peygamberler ve Tevhid Mücadelesi” eserini okullarından temin eden öğrenciler, Son Peygamber’in (sav) hayatını severek öğreniyorlar. Büyük ödül için yarışmaya şimdiden başlayan çocukların gayreti öğretmen ve velilerde memnuniyetle karşılanıyor. Bazı yerlerde öğrencilerin yarışma için sıraya girdikleri gözleniyor.

8 milyara yönelik yarışma!
Yarışmaya online olarak dünyanın herhangi bir yerinden katılım sağlanabiliyor. İngilizce dilindeki yarışmaya adaylar “Muhammad / Martin Lings” kitabından hazırlanıyor. Yarışma, bu bakımdan pek çok ilkleri de içinde barındırıyor.

Zinde Gençlik, Son Peygamber (sav) için kampanya başlattı!
Yarışma için seferberlik ilan eden Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, “En yüce kampanya devam ediyor” sloganıyla yeni bir kampanya başlatı. Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü başkanı Adem Öztürk, “El birliği yapıp, büyük bir başarı ile yürüttüğümüz, geniş kitleleri Son Peygamber (sav) ile buluşturma kampanyamız son kayıt tarihi olan 19 Şubat’a kadar bütün hızıyla devam edecek” dedi.

Hicri 29 Rebiül-ahir 1436 miladi 19 Şubat 2015 tarihine kadar başvuruların devam edeceği yarışmanın sınavı, hicri 8 Cemaziyelahir 1436, miladi 29 Mart 2015 pazar günü saat 10.00da gerçekleştirilecek.