UFKA YOLCULUK 8

Ufka Yolculuk 8. Bilgi ve Kültür Yarışması  kayıtları başladı .

Genel Organizasyonun Server Yaşam Vakfı, Kocaeli il  Organizasyonu ise Lider Gençli İzcilik ve Spor Kulübü tarafından yürütülmekte olan Ufka Yolculuk 8. Bilgi ve Kültür Yarışması ‘na Kocaeli Bilim Kültür ve Sanat Derneğimiz  ile Gebze İLKÇEV. de  İl Proje ortağı olarak   destek vermektedir.

Bu sene konu; ADAB

Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları her sene farklı bir konuda yarışma düzenleyerek toplumda farkındalık oluşturmaktadır. Geçen sene yarışması yapılan “Güzel Ahlâk” konusunun bir bütünleyeni olarak bu sene yarışmamızın konusu “ADAP” olarak belirlenmiştir. Adap, insana, cemiyet içerisinde saygın bir birey olarak yaşayabilmek için lâzım olan nezâket kurallarını öğreten, insanî ilişkilerde uyulacak ölçülü ve nazik davranışların şeklini ortaya koyan, şahsı toplum içerisinde erdemli ve hürmete lâyık kılan söz, iş ve davranış biçimlerini kapsayan önemli bir kurallar bütünüdür. Geçmişten günümüze hem toplumu hem de insanı yücelten vazgeçilemez bir değerdir. Ancak, toplumda yaşanan değişimler ve bireyselleşmeden dolayı adap gibi değerlerimiz göz ardı edilebilmekte ve zamanla yerini istenmeyen davranış şekillerine bırakabilmektedir. Özellikle son yıllarda yaşanan dijital dönüşümün de etkisi ile gençlerin davranışlarında ve genel olarak hayatlarında adaba daha az dikkat ettikleri gözlemlenmektedir. Bu konunun farkında olan ekibimiz bu seneki konumuzu ADAP olarak belirlemiştir. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik yarışmamızda hem adabı okutmayı hem de hayatlarına yerleştirmeyi ümit etmekteyiz. Yüzbinlerce gencimizin davranışlarını ve hayatını adapla süslemesi bizim için en güzel hediye olacaktır.

Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması’nın sekizincisi için başvurular başladı.

Yarışma Takvimi

25 KASIM 2019 PAZARTESİ 20:00 Kayıt Başlama
2 MART 2020 PAZARTESİ 20:00 Kayıt Bitiş
29 ŞUBAT-2 MART 2020 ; 10:00 – 22:00 Online Sınav
9 MART 2020 PAZARTESİ 20:00  Online Sınav Puan Açıklanması
29 MART 2020 PAZAR 10:00 – 12:00 Yazılı Sınav
07 NİSAN 2020 SALI 22:00 Yazılı Sınav Puan Açıklanması
14 NİSAN 2020 SALI 20:00 Sınav Sonuçlarının Açıklanması
26 NİSAN 2020 PAZAR  : Merkezi Ödül Töreni
 
Yarışma Kategorileri
İLKOKUL Örgün veya açık öğretimde okuyan ilkokul öğrencileri (01.01.2000 tarihi ve tarihinden sonra doğan ilkokul öğrencileri)
ORTAOKUL Örgün veya açık öğretimde okuyan ortaokul öğrencileri (01.01.2000 tarihi ve tarihinden sonra doğan ortaokul öğrencileri)
LİSE Örgün veya açık öğretimde okuyan lise öğrencileri (01.01.2000 tarihi ve tarihinden sonra doğan ortaokul öğrencileri)

Yarışma şartnamesi için tıklayın ; https://ufkayolculuk.com/tr/Home/yarismasartnamesi

Yarışma Ödülleri için tıklayın ; https://ufkayolculuk.com/tr/award

Yarışma hakkında ki tüm bilgiler için tıklayın ; https://ufkayolculuk.com/