ufka yolculuk

UFKA YOLCULUĞUMUZ BAŞLIYOR

“UFKA YOLCULUK KÜLTÜR YARIŞMALARI”
 
Ömer Nasuhi Bilmen – Büyük İslam İlmihali
 
Ödüllü Kitap Okuma Yarışması Başvuruları Başlıyor.
 
Türkiye geneli organizasyonu Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Ankara Asilder Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından yapılan, Kocaeli ili organizasyonunu ise Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü’nün üstlendiği İlmihal Yarışması’nın başvuruları başladı.
 
Okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlanması, halkımızın ve özellikle gençlerimizin sahih kaynaklarla buluşması için bu yarışma düzenlendi.
 
Geleneksel hale getirilmesi planlanan ödüllü kitap okuma yarışmasının ilki, Ömer Nasuhi Bilmen İslam İlmihalinden yapılacaktır.
 
18 yaş altı ve üstü olmak üzere, cinsiyet ayrımı olmadan, 2 kategoride yapılacak yarışmada, Türkiye genelinde dereceye girenlere ve ayrıca her ilde dereceye girenlere ödüller
verilecektir.
 
Türkiye Geneli Ödüller:
Her iki kategoride:
1. lere Umre
2. lere Laptop Bilgisayar
3. lere Netbook Bilgisayar
4. lere Akılı Telefon
5. lere Tablet Bilgisayar ve çok miktarda kişiye kitap seti
 
Kocaeli İli Ödülleri
Her iki kategoride
1. lere 2.000 TL
2. lere 1.500 TL
3. lere 1.000 TL
4. – 10. lara Çeyrek Altın
 
18 Mayıs 2013 Cumartesi Günü, tüm Türkiye’de aynı anda yapılacak bir sınavla, Türkiye geneli ve ilimizde dereceye girenler belirlenecektir.
 
Yarışma başvuruları, www.ufkayolculuk.com web sitesinden yapılacaktır. Başvurular 12 Nisan 2013 Cuma gününe kadar devam edecektir.
 
Ufka Yolculuğumuzda birlikte olmak dileğiyle…