bikaçed

Sosyal ve Kültürel Değişim Odağında Aile

Bursa İlim Kültür Ahlak ve Çevre Derneği BİKAÇED, Bursa Rabia Hatun Hanımlar Derneği BURHAD, İrfan Gençlik ve İzcilik Kulübü öncülüğünde, 11 Mayıs 2013 Cumartesi günü saat 14:00’de Tayyare Kültür Merkezinde  “Sosyal ve Kültürel Değişim Odağında Aile” konulu bir panel tertip ediliyor. 
11 Mayıs 2013 Cumartesi günü saat 14:00 de Kur’a-nı Kerim Tilaveti ile başlayacak olan panelin oturum başkanlığını Bursa İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adem Apak yapacak. 
Programda; Doç.Dr. Vecdi Bilgin “Değişen Tüketim Anlayışı Bağlamında Aile” Doç.Dr. İbrahim Gürses “Anne-Baba Tutumlarının Çocuk Kişiliğine Etkileri” Psikolog Fatih Reşit Civelekoğlu “Aile İçi Sorunlara Çözümler” ile ilgili yapacak oldukları sunumlarının ardından Prof. Dr. Adem Apak’ın yapacağı değerlendirmeleri ile panel sonlandırılacak,
BURHAD’dan yapılan açıklamada, Sosyal ve Kültürel Değişim Odağında Aile konulu panel programıyla hedeflenenin, Değişen Tüketim Anlayışı Bağlamında Ailelerin yüz yüze kaldıkları durumların ve Anne-Baba Tutumlarının Çocuk Kişiliğine Etkilerinin uzman akademisyenler tarafından ele alınarak istifadeye sunulmasının amaçlandığı belirtildi. Açıklamada, sosyolojik ve psikolojik bakış açısı ile Sosyal ve Kültürel Değişim Odağındaki Ailenin etkileneceği sorunlara üretilmesi gereken çözümlerin çağımız insanına hatırlatılmasının da amaçlandığı kaydedildi.