Sivas Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü

Sivas’ta ödül törenli gençlik şöleni

Sivas Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü (SİZDER), Sivas 4 Eylül Kapalı Spor Salonu’nda 1 Haziran 2013 Cumartesi akşamı gençlik şöleni tertip ediyor.
AKRA FM’in iletişim sponsorluğunda gerçekleştirilecek gençlik şöleninde, 18 Mayıs 2103 tarihinde Türkiye genelinde gerçekleştirilen “Ufka Yolculuk Kitap Okuma Yarışması”nın Sivas il ödül töreni ile SİZDER tarafından 19 Mayıs’ta Sivas genelinde düzenlenen “Bilek Güresi Şampiyonası”nın ödül töreni gerçekleştirilecek.
Gençlik şöleninde, sanatçı Ömer Karaoğlu da sahne alacak.
SİZDER’den yapılan açıklamada, “Sivas’ta AKÇED’le birlikte ödüllü kitap okuma yarışmasının üçüncüsünü Ufka Yolculuk Kitap Okuma Yarışması adıyla gerçekleştirdik. Okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde dinimizin temel bilgilerini hurafelerden uzak olarak okuyan, düşünen, inanç, ibadet ve ahlakını bilen ve öğrendikleriyle hayatına yön veren bireylerin yetişmesine, halkımızın ve özellikle gençlerimizin sahih kaynaklarla buluşmasına katkıda bulunmak düşüncesiyle düzenlenen yarışma, Sivas’ta 18 yaş altı ve 18 yaş üstü olmak üzere iki kategoride yapıldı ve iki bin civarında yarışmacı katıldı. Sivas il merkezinde Sivas Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi, Abdussamet Bal Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kazancılar Ortaokulu binalarında ve  Şarkışla, Gemerek, Yıldızeli, Suşehri, Koyulhisar, Hafik ve Zara ilçelerimizde gerçekleştirilen yarışmanın sonuçları, Türkiye genelindeki ödül törenlerine müteakiben 5 Haziran 2013 tarihindewww.ufkayolculuk.com adresinden açıklanacak. Bu yarışmada Sivas genelinde dereceye giren arkadaşların gayretinin ve bilgisinin ödüllendirileceği gençlik şölenine Sivaslı halkımızı davet ediyoruz” dedi.