KAD.

Sakarya’da 1. Uluslararası Kritik ve Analitik Düşünme Sempozyumu…

Akademik Platform, Kritik ve Analitik Düşünme Platformu ve Sakarya Üniversitesi tarafından organize edilen “1. Uluslararası Kritik ve Analitik Düşünme Sempozyumu” yerli ve yabancı çok sayıda akademisyenin, bürokratın, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla 10 Nisan 2015 Cuma günü Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Sempozyumda Cenevre İslam Merkezi Başkanı Dr. Tarık Ramazan ve Malezya İslam Üniversitesi öğretim üyesi Muhammed Mümtaz Ali davetli konuşmacı olarak katılımcılarla buluşacak.

Kritik ve Analitik Düşünme perspektifinden ekonomi, finans, mühendislik uygulamaları, teknoloji, mimari, sanat, edebiyat, eğitim, siyaset ve uluslararası ilişkiler, yazılı, işitsel ve görsel medya gibi konuların tartışılacağı 1. Uluslararası Kritik ve Analitik Düşünme Sempozyumu, Sakarya Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 10 Nisan 2015 Cuma günü gerçekleştirilecek. Farklı konularda 60 bildirinin sunulacağı sempozyum dört salonda eş zamanlı oturumlar şeklinde gün boyu sürecek. 

Kritik ve analitik düşünmenin anlaşılmasına, yaygınlaştırılmasına ve sistematiğinin oluşturulmasına katkıda bulunması amaçlan sempozyumda, sonuçların bilimsel veriler ışığında, bilim çevreleri ve tüm ilgililerle paylaşılması hedefleniyor.
Sempozyum ile ilgili detaylı bilgiye www.iscat.info adresinden ulaşılabilmektedir.

Kritik ve Analitik Düşünme Hakkında