Nargile

Nargile ile de mücadele başladı

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sigara kullanımı yanında nargile ile mücadelenin başladığını belirterek, “Bugün gündemimizin önemli ayaklarından bir tanesi de nargile ile mücadele olacak” dedi.

Müezzinoğlu,”Çocuklardaki sigara alışkanlığı konusunda rahatsız olduğumuz konu daha çok uyuşturucu kullanımı. Onunla ilgili İçişleri Bakanlığı ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı yeni bir altyapı oluşturmaya gayret ediyoruz.” dedi. ‘Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü ve Dünya Tütünsüz Günü dolayısıyla düzenlenen yürüyüş programına katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, program öncesi gelen davetlilerle yürüyüş yaptı, gazetecilerin sorularını cevapladı.

“Sigara kullanımı yaş olarak küçülüyor mu? Haberlerde yer aldı, gerçekten tablo kötü mü? sorusuna Bakan Müezzinoğlu, “Sigara konusunda son beş yılda yaşadığımız başarı 15 yaş üzeri kullanımının yüzde 31den yüzde 27lere inmesini başardık. Mücadelemiz devam ediyor. Son dönemde sigara ile mücadeledeki başarımızda nargile devreye girdi. Bugün gündemlerimizden önemli ayaklarından bir tanesi de nargile ile mücadele olacak. ” karşılığını verdi.

Millî Gazete