asfa

Milli Eğitim camiası Asfa’da buluştu

Milli eğitim camiasının yöneticileri ve çalışanları Asfa Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen programda bir araya geldi.
Programın onur konuğu İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız başta olmak üzere İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Koçibar, İstanbul Eğitim Denetmenleri Başkanı Cevdet Özer, İstanbul Eğitim Denetmenleri Başkan Yardımcısı Mahmut Eraslan, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Saadettin Gül, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Şenbabaoğlu ile İstanbul İl Milli Eğitim ve Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri çalışanları katıldı.
Geceye katılan misafirlere programın ilerleyen bölümünde, Asfa Eğitim Kurumları Genel Müdürü Belma Uysal, Asfa’da başarıyla uygulanan ve kullanımı Türkiye’de tek olan akıllı tahta ile uyumlu tabletli eğitim çalışmasını, yine Asfa okullarında uygulanan MyAsfa ve öğrenci takip sistemi ile 3 boyutlu eğitim içerikli ders uygulamalarını konuklara aktardı.  Asfa Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sami Selçukbiricik ise Asfa Eğitim Kurumları’nın öğrencilerini sağladığı teknolojik imkanlarla geleceğin dünyasına taşımanın yanı sıra onları sunduğu alternatif müfredatla manevi ve sosyal yönden hayata da hazırlayan bir okul olduğunun altını çizdi.

Programın son bölümünde söz alan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, öğrencilerini çift yönlü yetiştirmeye gayret eden Asfa Eğitim Kurumları’na teşekkür etti. Kamu ve özel ayrımı yapmaksızın eğitim öğretim anlamında sözü olan herkesi desteklediklerini ifade eden Yildiz, 17 milyon öğrencisi 700 bin öğretmeniyle milli eğitim camiasının çok büyük bir camia olduğunu ve bu camia içinde yer alan Asfa gibi yıldız kurumların varlığıyla onur duyduklarını, sayılarının artmasını temenni ettiklerini ifade etti.