Konyada

Konya’da Ufka Yolculuk Ödül Töreni

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları “İdeal İnsan Son Peygamberin (sas) Hayatı yarışmasında dereceye girenlere ödülleri özel programla takdim ediliyor.

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ve Son Peygamber Platformunun birlikte gerçekleştirdiği “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları – 3” kapsamında yapılan “İdeal İnsan Son Peygamberin (sas) Hayatı” konulu bilgi yarışmasında dereceye girenler ödüllerine kavuşuyor.
Konya Erdemli Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünün organizesiyle 12 Receb 1436 – 1 Mayıs 2015 Cuma 20.15 ’te Mevlana Kültür Merkezi’nde icra edilecek program ile Konya genelinde dereceye girenlere ödülleri takdim edilecek. Konser, sinevizyon, konuşma, sergi, kitap standları gibi farklı etkinliklerle zenginleştirilen İdeal İnsan (sas) temalı programda 171 adet çeyrek altın sahiplerine ulaştırılacak.

Erdemli Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Recep Çiftci, Ülke genelinde ve online olarak tüm dünyada aynı anda yapılan en büyük sivil organizasyon konumundaki yarışmamız, tamamen ÖSYM sınav standartlarına uygun olarak gerçekleştirildi. Çoktan seçmeli sorular uzmanlar tarafından hazırlandı ve 29 ilçe merkezine dağıtıldı. 4 ayrı kategoride 8 soru kitapçığı bastırılmasından aynı anda başlatılıp bitirilmesine, önceden duyurulan takvime uyulmasından ödül törenlerine kadar tüm süreci tamamen özgün şekilde organize edilen yarışmamıza Türkiye genelinde 100’e yakın STK destek verdi. Sınav bittiği zaman evraklarımızı merkeze gönderdik. Evraklar değerlendirildikten sonra dereceye girenler tespit edildi. Konya halkının unutamayacağı bir gece ile söz verdiğimiz ödülleri dereceye girmiş yarışmacılarımıza takdim edilecek. Dünya birincisi, Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camii imam-hatibi Hafız Ali Tel tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayacak programımız ’Kur’an-ı Kerim’e Göre Peygamberler ve Tevhid Mücadelesi’ eserinin müellifi İsmail Lütfi Çakan’ın İdeal İnsan (sav.) peygamberimiz Sevgililer Sevgilisi’nin örnek hayatını tanımak için bir konuşma gerçekleştirecek. Son devrin büyük alimleri Mehmet Zahid Kotku (rha) ve Mahmud Esad Coşan (rha) Hocaefendiler’in “İdeal İnsan Son Peygamberi (sas) örnek alma, sevme, tabi olma konularında kısa sohbetleri yayınlanacak. Yarışmada dereceye giren A, B, C kategorisi birincilerine 25’er, ikincilerine 15’er, üçüncülerine ise 10’ar çeyrek altın vereceğiz. gönül kabımızı dolduracak güftelerle Türk Tasavvuf Musikisi Sanatçısı Sami Savni Özer ve Temiz Kalpler Korosu manevi bir çoşku yaşatarak program sona erecek.

Selçuklu Belediyesi destekleri ile Erdemli Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından Mevlana Kültür Merkezi Sema Salonunda gerçekleştirilecek olan ödül gecesi programına; Kuveyt’te düzenlenen Uluslararası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması”’nda dünya birincisi olan Hafız Ali Tel, Kur’an-ı Kerim’e Göre Peygamberler ve Tevhid Mücadelesi eserinin müellifleri İsmail Lütfi Çakan ve Mehmet Solmaz, Asfa Temiz Kalpler Korosu, Sami Savni Özer, AKRA FM program yapımcıları Ömer Faruk Tuna ve Yekta Tok katılacak.