Karabükte

Karabük’te Sosyal Gelişim Zirvesi yapıldı

Karabük Üniversitesi “Sosyal Sorumluluk ve Dayanışma Kulübü” tarafından “Sosyal Gelişim Zirvesi” düzenlendi. “İşletme Kulübü” ile “Çevre ve Sağlık Kulübünün” de proje ortağı olarak katkı sağladığı zirvenin ana sponsorluğunu da Akra FM üstlendi.

Karabük Üniversitesi’nde yapılan zirve, yaklaşık 1 ay sürdü. Programların tamamına geniş katılımın sağlandığı gözlenirken, yer bulamayanların ayakta ve merdivenlerde programı takip ettikleri gözlendi.

Programlara başta Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal olmak üzere idari ve akademik personel, il içi ve dışından davetliler ve çok sayıda öğrenci iştirak etti.

Sosyal Gelişim Zirvesinde ise şu programlar yer aldı; 

18.04.2014 tarihinde, “Helal ve Sağlıklı Gıda Platformu” ortaklığında , Prof.Dr. Fatih Gültekin, Doç.Dr.Mehmet Akbulut ve Prof.Dr. Hür Mahmut Yücer‘in yönetiminde Helal ve Sağlıklı Gıda paneli, 22.04.2014 tarihinde, “Girişimcilik” konferansı, 22.04.2014 tarihinde, Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan ile “Hayata Gülümse” konferansı, 12.05.2014 tarihinde, Akra FM Genel Müdürü Naim Güleç ile “Sosyal Medyanın Yarını ve Bilinçli Medya Takipçiliği” konferansı, 12.05.2014 tarihinde, Sosyolog Yazar Yusuf Özkan Özburun ile “Zor Zamanda Genç Olmak” konferansı, 14.05.2014 tarihinde, Eğitimci Yazar Dr. Senai Demirci ile “İnsan Olmanın Sorumluluğu” konferansı, 21.05.2014 tarihinde, “İstanbulun Fethi ve Fatih” konferansı. Ayrıca “Kritik Analitik Düşünme Platformu” ile ortaklaşa “Düşündüren Resimler Sergisi” düzenlendi. 22.05.2014 tarihinde Zirvemizin finali için organize edilen Ömer Karaoğlu Konseri ise Manisanın Soma ilçesinde meydana gelen maden kazası sebebiyle iptal edildi.

Sosyal Sorumluluk ve Dayanışma Kulübünden yapılan açıklamada; “ Zirveye katılanlar, programlardan çok memnun kaldıklarını ifade etmişlerdir. Zirvemizi ilerleyen yıllarda geleneksel bir program haline getirip , Sosyal Gelişim Zirvesi 2, 3 .. şeklinde devam ettirmeyi planlıyoruz ve bu konu üzerinde çalışmalarımız devam etmektedir “ denildi.

AKRA FM