Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Lider Gençlik ’Sağlıklı Nesiller İçin’ harekete geçti!

Kahramanmaraş Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, “Sağlıklı Nesiller İçin Obeziteye Son” projesini başlattı. Proje ile, Kahramanmaraş’ta geleceğin sağlıklı nesillerinin yetişmesi hedefleniyor.

Lider gençlik Spor ve İzcilik Kulübü izcileri, 09 Kasım 2014 pazar günü Özel İdare İş Merkezi önünde proje tanıtımı ve vatandaşları bilgilendirme çalışması yaptı. 5 lider ve 50 İzcinin katılımıyla yapılan faaliyette izciler, vatandaşlara proje ile ilgili broşürleri dağıtırken, liderler de bilgilendirme çalışması yaptılar.

Proje hakkında bilgi veren Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği başkanı Ahmet Özkul, “İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığının 2014 yılı içerisinde desteklenen projemizin amacı, ilimiz merkezindeki okullarda öğrenci, öğretmen ve velileri obezite hakkında bilgilendirmek, öğrencilerde sağlıklı beslenme alışkanlığı oluşturmak, çeşitli etkinliklerle projeyi halka tanıtarak, obeziteye karşı bilinçlenmelerini sağlamaktır” dedi.

Özkul, dünyada çağın hastalığı haline gelen obezitenin, ülkemiz ve ilimizde de gün geçtikçe hızla artmakta olduğunu, çocuk ve gençlerimizin geleceğe sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak için, bir gençlik derneği olarak üzerlerine düşen sorumluluk bilinciyle bu projeyi hazırladıklarını söyledi.