İnternet

İnternet bağımlılığına klinik tedavi

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi bünyesinde Türkiyenin ilk ‘İnternet Bağımlılığı Polikliniği oluşturulduğunu belirten Bakan Müezzinoğlu, bugüne kadar 94 internet bağımlısının tedavi edildiğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bugüne kadar 94 internet bağımlısının tedavi edildiğini açıkladı. Müezzinoğlu, sırf internet bağımlılığına ilişkin poliklinikleri isimlendirme zorunluluğu bulunmadığını ve hastanelerde tedavi imkanlarının bulunduğunu belirtirken, yine de Türkiyede İstanbul Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları eğitim ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ‘İnternet Bağımlılığı Polikliniği adı altında bir polikilinik oluşturulduğunu kaydetti.

Diğer Bakanlıklar harekete geçti

Müezzinoğlu, internet bağımlılığının yeni bir hastalık olduğunu, psikiyatri uzmanının mevcut olduğu her sağlık tesisinde tedavi edilebildiğini kaydetti.
Müezzinoğlu, bugüne kadar 2011 yılında 12, 2012 yılında 81 ve 2013 yılında 1 kişi olmak üzere 94 hastanın internet bağımlılığı konusunda başvuruda bulunduğunu ve tamamının tedavi edildiğini açıkladı. Müezzinoğlu, 2014 yılında ise mayıs ayı sonu itibariyle herhangi bir başvuru yapılmadığını belirtti. Bu arada Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca internet kafe işletenlere eğitim vermek için harekete geçti.

Milliyet