İlim, fikir ve gönül önderi M. Es’ad Coşan Hocaefendi yd edildi

20. yüzyılın önemli âlim, ârif, lider ve mürşid-i kâmillerinden Mahmud Esad Coşan (Rh.A.) Hocaefendi, dünyaya gelişinin hicri 79. yıldönümünde Kuran-ı Kerim hatimleriyle ve AKRAda özel programlarla yâd ediliyor.

M. Esad Coşan Hocaefendi, AKRA FMde farklı programdan oluşan özel yayın akışıyla gün boyu, akşam namazını müteakiben ise İskenderpaşa Camiinde severleri tarafından anıldı

Hakkın rahmetine kavuşan zat-ı muhteremlerin Mevlid kandilinde olduğu gibi doğumlarının Hicri yıldönümü vesilesiyle yâd edilmeleri geleneği devam ediyor. Merhum Mahmud Esad Coşan Hocaefendi, doğumunun 79. yılı olan Hicri 13 Safer 1436, Miladi 6 Aralık 2014 Cumartesi günü akşam namazını müteakip Fatihteki İskenderpaşa Camiinde özel programlarla ve hatim duasıyla, AKRA FMde ise gün boyu sürecek farklı programdan oluşan özel yayın akışıyla yâd edildi.

İskenderpaşa Camiindeki programda, Mahmud Esad Coşan Araştırma ve Eğitim Merkezi Başkanı Dr. Necdet Yılmaz Müttakilerin İmamı: Mahmud Es’ad Coşan başlıklı bir konuşma icra etti. 

Sohbetin ardından, dünyanın farklı noktalarında okunan hatimlerin ve tesbihatın kabulü niyazıyla İskenderpaşa Camii İmam Hatibi Mikdat Kutlunun yaptığı hatim duası saat 22.00de AKRAdan da yayınlandı

20. yüzyılın mürşidi kâmillerinden gönüller sultanı M. Zâhid Kotku Hocaefendi, doğumlarının 121. yılında, Hicri 30 Muharrem 1436, Miladi 23 Kasım 2014 Pazar günü günü yâd edilmişti.