Her

Her yerde ’sel’ var

Türkiye nin tüm bölgeleri sağanak yağışın etkisi altında. Birçok kentte ev ve işyerlerini su bastı, ulaşımda aksamalar meydana geldi

ADANA: Kent merkezinde dün sabah bastıran şiddetli sağanak yağış sonucu caddeler sele döndü. Bazı yollarda yağmur suyu yarım metreye kadar yükselince yüzlerce araç yolda kaldı. Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri de caddelerde anons yaparak araçta mahsur kalan olup olmadığını araştırdı. Bazı semtlerde yüzlerce ev ve işyerini su bastı. Adana Büyükşehir Belediyesi önünde bile yağmur suyu asfalt üzerinde yarım metreye yükseldi.

TEKİRDAĞ: Saray ilçesinde yoğun yağış nedeniyle dereler taşınca yollar kapandı. Minibüste mahsur kalan yolcuları itfaiye botlarla kurtardı.

BURSA: Orhangazi ilçesinde çok sayıda işyerini su bastı. Yağıştan en çok kapalı pazar yerindeki esnaflar etkilendi. Esnaf bir yandan suyu boşaltmaya çalışırken diğer yandan tanker ve vidanjörlerle 20 tona yakın yağmur suyu çekildi.

ZONGULDAK: Yağışın en çok zarar verdiği kentlerden biri de Zonguldak oldu. Zonguldak- Ankara karayolun yolun tek şeridi, yanından geçen derenin taşmasıyla çöktü. Yol trafiğe kapatıldı. Aynı yolun 12. kilometresinde de yol, heyelandan dolayı kullanılamaz hale geldi.

Zonguldak Limanının yüzeyini kapladı. Alaplı ilçesinde sağanak yağmur nedeniyle bazı araçlar tünel içinde bir süre mahsur kaldı. Mithatpaşa Mahallesinde koruma altında bulunan Ankara Köprüsünün yanına Zonguldak Belediyesi tarafından yapılan yaya köprüsü, sel sularına dayanamayarak çöktü. Köprünün çökmesi anında üzerinde kimsenin bulunmaması olası bir faciayı önledi.

BARTIN: Yoğun yağış nedeniyle kent merkezindeki 100’e yakın ev işyerinin bodrum katlarına su doldu. Merkeze bağlı Kızılkum Köyü’ndeki derenin taşması sonucunda çok sayıda ekili alan zarar gördüi. Kapanan köy yolunu ise özel idare ekipleri tarafından gece yapılan çalışmalar sonucunda ulaşıma açıldı.

Radikal