hac

Hac Kayıtları 4 Şubatta Başlıyor

Kutsal topraklara gitmek isteyenler için 2013 yılı hac organizasyonu ön kayıt işlemleri 4 Şubat Pazartesi günü başlayacak. Yapılan açıklamada, ‘2013 Yılı Hac Organizasyonu’ için ön kayıt başvuruları 4-22 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirileceği belirtildi.

2012 yılında kuraya katılanlardan hacca gidemeyenlerin kayıt yenileme işlemleri Diyanet İşleri Başkanlığı’nca elektronik ortamda otomatik olarak yapılacağı anlatılan açıklamada ilk defa hacca gitmek üzere ön kayıt yaptıracak vatandaşlardan 15 lira ön kayıt ücreti alınacağı ifade edildi. 

Vatandaşların ön kayıt ücretlerini Diyanet İşleri Başkanlığı’nın anlaşma sağladığı bankalardan herhangi birine yatırabileceği aktarılan açıklamada, ön kayıt ücretlerini yatıran vatandaşlar daha sonra müracaatlarını müftülüklerden ya da ‘’http://hac.diyanet.gov.tr’’ internet adresinden yapabileceği dile getirildi. 2012 yılında kuraya katılan ancak başvurularındaki il, ilçe, hac konaklama türleri ve kuraya birlikte gireceği kişilerde değişiklik yapmak isteyen ya da müracaatlarından vazgeçen vatandaşların ise müracaat süresi içerisinde müftülüklere başvurarak gereken değişiklikleri yapabilecekleri bildirildi. Hac organizasyonuyla tahmini ücretler, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın internet sitesinden öğrenilebileceği eklendi.

Millî Gazete