FAÇED

Fatih’in torunlarından ‘Yakın Fetih’ programı

Fatih Çevre Kültür ve Ahlak Derneği’nin (FAÇED) yeni bir yaklaşımla hazırladığı “Yakın Fetih” programı, 16 Receb 1434, 26 Mayıs 2013 Pazar günü Fatih Camii’nde ikindi namazını müteakiben icra edilecek.
 
FAÇED’den yapılan açıklamada, “Program vesilesiyle Peygamber Efendimiz (sav)’in İstanbul’un fethiyle ilgili hadisi şerifi hatırlatılarak, Fatih Sultan Mehmed Han Hazretlerine, fethin manevi önderlerine, fetih ve fütüvvet konularına vurgu yapılması amaçlanmaktadır” denildi.
Ayasofya Hafızlar Topluluğu’nun ilahileriyle eşlik edeceği programda İstanbul’un selâtin camilerinin müezzinleri Fetih Suresi’ni aşrı şerifler halinde tilavet edecekler.
İstanbul Müftüsü Doç. Dr. Rahmi Yaran’ın “Fetih ve Fatih” konulu kürsü vaazıyla devam edecek program, İskenderpaşa Camii İmam Hatibi Miktad Kutlu’nun yapacağı hatim duasıyla sona erecek.
Yakın Fetih programı etkinlikleri çerçevesinde “Fetih Neslinden Neslin Fatihine 1453 Hatm-i Şerif ve 100 bin Fetih Suresi Kampanyası” da düzenleniyor. Program saatine kadar okunan hatm-i şerif ve fetih surelerinin sayısı www.yakinfetih.org adresine girilebiliyor.
İstanbul Fatih Camii’nde 26 Mayıs 2013 Pazar günü saat 17.00’de başlayacak programa İstanbul halkı davetlidir.
Programla ilgili detaylı bilgiye www.yakinfetih.org adresinden ulaşılabilir.