farkındalık

Farkındalık Sergimizi Gerçekleştirdik

Kocaeli Bilim Kültür ve Sanat Derneğinden
 “ FARKINDALIK SERGİSİ”
 
Kısa adı KAB Platformu olan; Kuranın Anlamıyla Buluşmak Platformu’nun Kocaeli il temsilcisi Kocaeli Bilim Kültür ve Sanat Derneği tarafından 23 Mayıs 2015 Cumartesi günü Saat: 12:00 da İzmit Yürüyüş Yolunda (Fevziye Camii Önü)  “Farkındalık  Sergisi”  düzenlendi.
 
  Kocaeli Platform sözcüsü Mustafa Topçu açılış konuşmasında; 
“Platform olarak Kuran’ı okumak, üzerinde iyiden iyiye düşünmek, gönüllerimizde idrak etmek ve samimiyetle yaşama gayretinde bulunmak ana gayesi üzerine yola çıktık. Sözlerin en hayırlısı olan Allah’ın kitabı ile toplumu buluşturmak  düsturumuzdur” dedi. 
Topçu ; KAB Platformunun halkın Kur’an’ın anlamı ile buluşmasını sağlamak ve Kur’an’la buluşan hedef kitlenin bilinçlendirilerek, Kur’an’ı düzenli bir şekilde anlayarak okumalarını sağlamak ve bunu “Anlamak ve yaşamak için Kur’an her zaman” anlayışı ile yaşam tarzları haline getirmek hedefi güdüldüğünü kaydetti.
 
 Topçu ; Geçtiğimiz yıllarda, “Kur’an-ı Kerim’i ve Mealini Güzel Okuma Yarışması”, “Bu Ramazan Kur’ân–ı Kerîm’i Anlamıyla Okuyorum” kampanyası, “Kur’an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışmaları”, yurtiçi ve yurtdışı seminerler tertipleyen ve halkın beğeniyle izlediği kısa film ve animasyon filmlere imza atan platformumuz, bu yıl da Kur’ân-ı Kerîm’den âyet meallerinin yer aldığı sanatsal çalışmalar ile KAB Platformu için Usta Karikatürist Osman Suroğlu tarafından çizilen Kur’an konulu karikatürlerden oluşan sergiyle farkındalık oluşturmaya çalışıyor dedi.  
 
 
Mustafa Topçu’nun konuşmasının akabinde 15 tablodan oluşan “Farkındalık  Sergisi”  açılışına geçildi.
Sergide kullanılan  Kur’ân-ı Kerîm’den âyet meallerinin yer aldığı sanatsal çalışmalar ve  Usta Karikatürist Osman Suroğlu tarafından çizilen Kur’an konulu karikatürler Kocaeli halkının beğenisine sunuldu.
Sergi saat: 12.00 da başlayıp gün boyu devam etti.
 
  
 
 
 
 

 
ORGANİZASYON
Kocaeli Bilim Kültür ve Sanat Derneği
bilgi: bilimkultursanat.org. / kuranimiz.net