es-Sadık

es-Sâdık Aleyhisselam Etkinlikleri

Peygamber Efendimizin dünyayı teşrif ettiği Kutlu Doğum Haftasında Kocaeli Bilim Kültür ve Sanat Derneği tarafından bir dizi etkinlik düzenleniyor.

Etkinliklerin ilk etabında Kocaeli ili genelinde tüm lise öğrencilerinin katılabileceği bir “es-Sadık Muhammed (sas) – O, özü sözü bir olandır” konulu bir yarışma yer alıyor. Daha sonra ise İzmit’te Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde 9 Cemaziyelahir 1433 / 30 Nisan 2012 Pazartesi Saat 20.30’da bir program gerçekleştirilecek.

Kocaeli Bilim Kültür ve Sanat Derneği yetkilileri etkinliklerde amacın, Kur’an’da temel ahlaki erdemlerden biri olarak ifade edilen ve diğer ahlaki erdemlerin temeli olarak gösterilen doğruluğa ve sadakate vurgu yapmak, buna paralel olarak da sadakatin; sözde, düşüncede, niyette, inançta ve amelde doğruluğu içine alan bir anlam genişliğine sahip olduğunu, bunun ise her bireyce bilinip hayatlarında uygulamaları gereken bir erdem olduğunu insanımıza ve özellikle de gençlerimize hatırlatmak olduğunu belirtti. Yarışma için “Kompozisyon –  Şiir – Mektup” türlerinde yarışmacı tarafından kaleme alınan özgün eserlerin bir sunu haline getirilerek 16 Nisan 2012 tarihine kadar başvurunun yapılması gerektiği bildirildi.

30 Nisan 2012 Pazartesi günü yapılacak olan programda dereceye giren eserlerin sunumunu yapılacak ve ödüller takdim edilecek.