Erzurum

Erzurum, Kilis ve Karabük’te Yd Programları

20. yüzyılın önde gelen mürşidi kâmillerinden Mehmed Zâhid Kotku (Rh. A.) Hocefendi ile İlim, fikir ve gönül önderi merhum Mahmud Esad Coşan Hocaefendi, doğumlarının hicri yıldönümlerinde Erzurum, Kilis ve Karabük’te düzenlenen özel programlarla yâd ediliyor. 

Erzurum Kotku Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından hazırlanan yâd programı, 6 Aralık 2014 Cumartesi günü yatsı namazını müteakip Erzurum Mehmed Zahid Kotku Camiinde gerçekleştirildi

Kilis Nergis Çevre Eğitim ve Kültür Derneği İle Kaşif Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü öncülüğünde Kiliste düzenlenecek programa, Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Orhan Çeker konuşmacı olarak katıldı. . Kilis’teki program, Alaeddin Yavaşça Kültür Merkezinde 6 Aralık 2014 Cumartesi gerçekleştirildi.

Karabük İlim Kültür Derneği tarafından tertip edilen programa ise konuşmacı olarak Necmi Sarıyer katılacak. Karabük’teki program, 100. Yıl Mah. Pazaryeri Camiinde 07 Aralık 2014 Pazar günü yatsı namazına müteakip Saat 18.30’da başlayacak.