EKPSS

EKPSS tercihleri 16 Nisan’da

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yapılacak yerleştirmeler için tercihler 16-24 Nisan’da alınacak.

ÖSYM’nin internet sitesindeki duyuruya göre, 16-24 Nisan’da ÖSYMnin osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacak 2015 EKPSS Kura ile İle Engelli Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzunda, ilköğretim/ortaokul/ilkokul, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadrolar yer alacak.

Kılavuzda yer alan kadrolardan tercih yapabilmek için 27 Nisan 2014’te yapılan 2014-EKPSSye girmiş ve ortaöğretim mezunları için EKPSSP1, ön lisans mezunları için EKPSSP2, lisans mezunları için EKPSSP3 puanının alınmış olması ve kura için tercihte bulunacakların ise 15-28 Mayıs 2014’te ÖSYM’ye başvuru yapmış olmaları gerekiyor.

Adaylar tercihlerini 16-24 Nisan’da, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYMnin ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak yapacaklar. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacak.

ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak. Sadece tercih süresi içinde ais.osym.gov.tr internet adresinden elektronik ortamda yapılan tercihler işleme alınacak.

AA