Doç

Doç. Dr. Abdullah Uzun Hakk’ın rahmetine kavuştu

NEÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uçak Mühendisliği Bölüm Başkanı ve Akademik Platform Yönetimim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Abdullah Uzun, geçirdiği kalp krizi sonrası Konya Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 53 yaşında vefat etti. 

Doç. Dr. Abdullah Uzun, 1962 yılında Konya’da doğdu. Lisans ve yüksek lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünde, doktora eğitimini Sakarya Üniversitesi Makine Mühendisliği programında tamamladı. 1995-2014 yılları arasında Sakarya Üniversitesinde hizmet veren Uzun, 2014 yılından itibaren NEÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinde Uçak Mühendisliği Bölüm Başkanı olarak görev yapıyordu.

Çok sayıda bilimsel eseri bulunan Uzun, aynı zamanda TÜBİTAK Konya Bölge Koordinatörlüğü görevini sürdürüyordu. 

Akademik Platformun (www.akademikplatform.org) kurulmasında öncülük eden ve yönetim kurulu üyesi olan Doç. Dr. Abdullah Uzun, uzun yıllar Sakarya Agah Sosyal Gelişim Derneğinin ve Konya Ahlak Kültür ve Çevre Derneğinin çeşitli komisyonlarında görev almıştı. Abdullah Uzun evli ve 3 çocuk babasıydı.

Abdullah Uzunun naaşı, dün öğle namazının müteakibine Konya Hacıveyis Camiinde kılınan cenaze namazının ardından Üçler Mezarlığında defnedildi. 

Merhuma Allah-u Tealadan rahmet ve mağfiret, yakınlarına ve sevenlerine sabr-ı cemil dileriz. 

AKRA