çeküd

Çevre ve Ahlak Sempozyumu için geri sayım başladı

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği ÇEKÜD, Gümüşhane Üniversitesi ve Gaziantep Üniversitesi işbirliğiyle Ekim ayında uluslararası katılımlı “Çevre ve Ahlak Sempozyumu” düzenliyor.
Sempozyumlar için bildirilerin kabulünün son günlerinde hazırlıklar da sürüyor. 4-5 Ekim 2013 tarihinde Gaziantep Üniversitesi'nde yapılacak Sempozyumda çevre sorunlarının temelinde yatan yanlış insan davranışlarına çözüm aranacak. Bir diğer sempozyum ise 24-26 Ekim 2013 tarihlerinde Gümüşhane Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek.Çevrenin tüketim toplumu, iktisat, din ve endüstriyel faaliyetler ile ilişkisinin geniş bir akademik çerçevede ele alınacağı sempozyuma bildiri göndermek için son tarih 1Temmuz 2013 olarak belirlendi.
Gaziantep Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek sempozyumda “tarihsel süreç içinde çevre bilinci” ve “çevre duyarlılığı” konularına yer verilirken; Gümüşhane Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek sepmzpoyumunda ise “tarım, orman, maden ve enerji sektörleri ile çevresel etkileri” gibi konu başlıkları irdelenecek.

4-5 Ekim 2013 tarihinde Gaziantep Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek sempozyumla ilgili detaylı bilgiye http://cas2013.gantep.edu.tr/index.htm adresinden; 24-26 Ekim 2013 tarihlerinde Gümüşhane Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek sempozyumuyla ilgili detaylı bilgilere ise http://cevresempozyumu.gumushane.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir.