kab platform

Birliğimize Kasteden Şeytandır

Kuran’ın Anlamıyla Buluşturulması Platformu’nun panelinde konuşan Prof. Dr. Orhan Çeker, “Toplumun birliğine ve bütünlüğüne kastedenler şeytandır” dedi.
 
Kuran’ın Anlamıyla Buluşturulması Platformu üyesi sivil toplum örgütlerinin organize ettiği program, önceki gün Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Bilim Kültür ve Sanat Derneği’nin öncülüğünde gerçekleşen etkinlikte, panelist olarak Prof. Dr. Orhan Çeker sunum yaptı.
 
600 BİN KURAN
 
Tavşantepe Ulucami imamı Necati Adıgüzel’in Kuranı Kerim tilavetinin ardından, platform sözcüsü Recep Özcan bir konuşma yaptı. Özcan, “Platform olarak Kuran’ı okumak, üzerinde iyiden iyiye düşünmek, gönüllerimizde idrak etmek ve samimiyetle yaşama gayretinde bulunmak ana gayesi üzerine yola çıktık. Geçtiğimiz yıllarda 600 bin insanımızı Kuran’ı Kerim meali ile tanıştırdık. Sözlerin en hayırlısı olan Allah’ın kitabı ile toplumu buluşturmak düsturumuzdur” dedi.  
 
SAPTIRIR VE BIRAKIR
 
Prof. Dr. Orhan Çeker, “Kuran indirilmeden önce şeytanın öğrenme gayreti olmuş ancak melekler tarafından her zaman ateşle uzaklaştırılmış. Kuran-ı Kerim indirildikten sonra da insani şeytanlar müdahale etmeye çalışmış ama melekler yine izin vermemiş. İnsani şeytanları tarif etmek gerekirse; kim ki Allah’ın sözlerine ve emirlerine hırlıyor bilin ki o şeytandır. Toplumun birliğine ve bütünlüğüne kast edenler de bilin ki şeytanlardır. Şeytanların bir özelliği de insanları saptırdıktan sonra yarı yolda bırakır” diye konuştu. Etkinlik, soru-cevap bölümüyle devam etti.