Ankarada

Ankara’da minikler için hafızlık icazet merasimi?

Asfa Ankara Gönül Aydınlığı Çocuk Kulübünün kurslarında küçük yaşta hafızlık eğitimi alarak Kuran-ı hıfzeden 4 öğrenci için 28 Şubat 2015 Cumartesi günü Ankarada hafızlık taç giyme merasimi düzenlenecek.

Başkent Ankarada Asfa Gönül Aydınlığı Çocuk Kulübünün kurslarında hafızlık eğitimi alan öğrencilerden ilk 4ü geçen yıl düzenlenen hafızlık merasiminde icazetlerini almışlardı. Bu yıl da 4 öğrenci hafızlık eğitimlerini başarıyla tamamladı. Öğrenciler ilahi mesajın tamamını hıfzederek “yürüyen Kuran” unvanına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorlar.

Minik hafızlar için 28 Şubat 2015 Cumartesi günü saat 19.00da Ankara Kocatepe Kültür Merkezinde “Asfa Gönül Aydınlığı Kulübü II. Hafızlık İcazet Merasimi” düzenlenecek. Hafızlık icazet merasimine Başbakan, çok sayıda bakan ve milletvekilleri, Diyanet İşleri Başkanı ve Ankara İl Müftüsü de davet edildi.  

Asfa Gönül Aydınlığı Çocuk Kulübü Genel Müdürü Esen Karakaya, “Kadın erkek, küçük büyük demeden herkesin her alanda eğitim görmesi, kendisini yetiştirmesi, toplumun bilinçli bireylerden oluşması bakımından önemlidir. Kurum olarak hafızlık eğitimine büyük önem veriyoruz. Çocuklarımızın Kur’an eğitimi almaları, ilahi mesajı tam ve doğru anlamaları, hayatlarına hükümlerini tatbik etmeleri ve onların da kendi çocuklarını kendileri gibi yetiştirmeleri güzel bir gelecek inşası için zaruridir. Zira Kur’anda yanlışlar, kötülükler yasaklanıyor ve güzelliklerin yapılması isteniyor. Çocuk kulübümüzde öğrencilerimiz küçük yaşta Kur’anı hafızalarına alabiliyorlar. Kur’an da onları koruyor. İnşallah onların nezdinde bütün çocuklarımız Kur’anın ahlakı ile ahlaklanırlar ve her zaman Kur’an bir yol gösterici olarak onların hayatının odak noktasında yer alır ifadelerini kullandı.

Merasimde hafız olan öğrencilerin kendilerini çok özel hissedecekleri, en az geçen yılki kadar coşkulu bir program planladıklarını ifade eden Karakaya, programın sunuculuğunu Engin Noyanın yapacağını açıkladı. Esen Karakaya, Kurra Hafız Abdulkadir Şehitoğlunun Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayacak merasimin öğrencilerin hazırladığı özel etkinliklerle devam edeceği ifade etti.  

Asfa Gönül Aydınlığı Çocuk Kulübü Müdürü Esen Karakaya, “Çocuk yaşta hafızlıklarını tamamlayan öğrencilerimiz için düzenlediğimiz hafızlık icazet merasiminde herkesi aramızda görmekten onur duyarız”dedi.

Detaylı bilgi:

www.asfaankara.com

www.asfacocukkulubu.com